Náš tím

Náš tím sa skladá zo stredoškolákov, ktorí sa aktívne zaujímajú o politiku a verejné dianie.  Našim cieľom je zvýšenie politickej gramotnosti slovenskej mládeže.  Na našich konferenciách im chceme ukázať, prečo je záujem o politiku dôležitý, dať im priestor na rozvíjanie kritického myslenia, debatných schopností, a občianskej angažovanosti.

Sebestyén Marosz

„MPS som založil, lebo som nebol spokojný s tým, že veľa mladých ľudí nemá záujem o politiku. Chcel som priblížiť fungovanie Národnej rady a celkovo štátu mládeži, a som rád, že sa nám to aj úspešne darí. Tím MPS vediem už dva roky, a podarilo sa nám zvládnuť pekný kus práce, za čo som veľmi rád. ”

Vivien Vámosová

„Ahojte, volám sa Vivi a v MPS-ku som už nejaký ten piatok. V našom tíme som si už prešla niekoľkými pozíciami a tento rok sa budem primárne venovať marketingu. Do MPS-ka som sa pridala, keďže si myslím, že mladí ľudia by sa mali viac zaujímať o politiku a o fungovanie štátu, v ktorom žijú a presne toto je jeden z hlavných cieľov našej konferencie.”

Adam Solár

V MPS som úplne od začiatku. Pridal som sa pretože ma bavilo organizovanie podujatí. V MPS sa snažíme spraviť politiku a fungovanie štátu prístupnejšími pre mladých ľudí, a som nadšený, že nám to úspešne ide. Teší ma, že sme dokázali zapojiť viac mladých ľudí do našich aktivít, a že sa mnohí z nich začínajú viac zaujímať o dianie v tomto štáte. Teším sa na ďalšie výzvy a príležitosti, ktoré nám organizovanie tejto konferencie prinesie.

Mal Kropocheva

,,Ahojte, volám sa Mal a do MPS-ka som sa pridala lebo mám pocit, že sa mladí nevyznajú do funkcií parlamentu a nemajú veľa zaujímavých príležitostí a to zmeniť. Preto som sa rada podujala to pomôcť vyriešiť. Verím, že keď si to študenti vyskúšajú na vlastnej koži, začne ich to baviť tak, ako mňa;), a v budúcnosti si vyvinú vlastnú iniciatívu niečo zmeniť k lepšiemu.”

Martina Klačeková

„Pridala som sa do MPS s cieľom viacej sa angažovať v skupinách mladých ľudí so záujmom o politiku, keďže v tomto projekte vidím veľký potenciál. Verím, že spoločnými silami a úprimným záujmom vie táto generácia posunúť náš štát k lepšej budúcnosti, a teší ma, že toho môžem byť súčasťou. V MPS tvorím dizajn a obsah pre sociálne siete - spätná väzba je vítaná!”

Filip Šipoš

„Do MPS som sa pridal nedávno. Pridal som sa lebo vidím, že mladým ľuďom na Slovensku chýbajú príležitosti a prostriedky na angažovanie sa v politike. Projektu aktuálne pomáham s digitálnymi riešeniami a logistikou.”

Môžete nás nájsť aj tu